Яку продукцію з крохмалю ми виготовляємо?

Продукція, яку ми виготовляємо з крохмалю
19.07.2021
Яку продукцію з крохмалю ми виготовляємо?

ПАКЕТИ З КРОХМАЛЮ. ЯКІ ВОНИ?

Пакети, котрі можна компостувати (мають помітку compostable) — містять в своїй основі кукурудзяний крохмаль і біорозкладні нафтопродукти, які повністю  поглинаються мікроорганізмами. Вони розкладаються і перетворюються на природний гумус. Аби цей процес відбувся, необхідні спеціальні умови: відповідна температура й вологість. 

 

ЧИ ВАРТО ПЕРЕХОДИТИ З ПОЛІЕТИЛЕНОВИХ НА ПАКЕТИ З КРОХМАЛЮ?

Доведено, пакети з кукурудзяного крохмалю розкладаються в зазначені терміни (30-60 днів) тільки в умовах правильної утилізації. Тобто умови, створювані промисловим компостером, який забезпечує постійну високу температуру, вологість і вільне проникнення повітря.

На жаль, в Україні ще немає практики роздільної переробки сміття, де його переробляли б в промислових масштабах. На даний момент, така продукція може бути корисним довкіллю, якщо викидати в ній тільки органіку.

 

ЩО КРАЩЕ ДЛЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА: ПОЛІЕТИЛЕН ЧИ КРОХМАЛЬ?

Щоб виготовити пакет з крохмалю, потрібно затратити в 42 рази більше ресурсів, ніж при  виготовленні поліетиленового. Отже, щоб зменшити влив на природнє середовище, продукцію з крохмалю треба використати не менше 42-ох "походів до магазину". Враховуючи не надто високу міцність упаковки, стає зрозуміло, що такий цикл неможливий. Продукція з PLA не придатна для вторинної переробки. Тобто, для виробництва кожного наступного пакету потрібна нова сировина. 

 

ЯКИЙ ПАКЕТ ДЕШЕВШИЙ: ПОЛІТЕЛЕНОВИЙ ЧИ З КРОХМАЛЮ?

Пакети з крохмалю доволі тонкі та не такі міцні як "конкурент". Здавалось би, при своїх властивостях вони 100% мали б бути дешевшими.  Проте, через утричі більшу вартість PLA-гранул крохмалю, їхня ціна суттєво відрізняться.

Підвищене використання природних ресурсів, відсутність повторної переробки - ще один плюс до ціни.

 

ЧИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ В ЄВРОПІ ПРОДУКЦІЮ З КРОХМАЛЮ?

Десятки країн Європи не відмовилися від пластику, щоб замінити його крохмалем. Тут добре налагоджена система переробки та сортування сміття, що дозволяє по-іншому виходити з ситуації. Проте, держави, що надали перевагу крохмалю, мають виробництва, які переробляють його в гранули для подальшого використання. 

На сьогоднішній день в Україні немає умов для утилізації таких пакетів, а переробити його як звичайний пластик - неможливо.

Однак, наша компанія дає вам вибір в обранні продукції. Головне, підійти свідомо до споживання. Поліетилен чи крохмаль - вирішувати Вам, а Logogroup реалізує все.