Офіційне роз’яснення щодо закону про використання поліетилену

03.06.2021
Офіційне роз’яснення щодо закону про використання поліетилену

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

 

Що це означає? Чи заборонять виробництво поліетиленової упаковки повністю?  

Ні!

Ми ретельно проаналізували всі факти нового законопроєкту й можемо впевнено заявити: так, справді будуть введені зміни щодо пластику, але... 

 

Під обмеження потрапили тонкі, надтонкі та оксорозкладні пластикові пакети, що не відповідають розмірній сітці. Тонкі пакети - ті, котрі мають товщину від 15 до 50 мкм.

Заборона не поширюється на надтонкі пакети шириною до 22,5 см, завдовжки до 45 см, призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду... За умови, якщо вони використовуються як первинна упаковка.

У Logogroup таке пакування є завжди в наявності та виготовлялось ще раніше (сюди входить велика частка пакетів майка та фасовка).

Основне обмеження припадає на пакети від 15 мкм до 50 мкм.

 

Що ми пропонуємо?

- 95% нашої фасувальної продукції повністю відповідає новому закону. Якщо ви користуєтесь такою упаковкою, то суттєвих змін не відчуєте.

- Біо пакети з крохмалю - ще одне рішення у даній ситуації. Проте, є певні нюанси, які не передбачені в законі. Такі пакети обов’язково повинні компостуватися, інакше на сміттєзвалищах вони не те, що не розкладаються, а виділяють шкідливі речовини. 

У порівнянні з іншими, вони дорожчі та менш витриваліші.

 -Пластикові пакети з високоякісних вторинних матеріалів (практика найрозвиненіших країн світу).

 

  З 1 січня 2022 року закон набуде чинності. Загальний строк адаптації – 9 місяців.

 

Ми не зовсім погоджуємося з постановою. Україна взяла курс на Європу, не врахувавши всіх реалій сьогодення: звичним явищем є відокремлення сміття, але до цього часу в нас навіть не намагались це зробити. Простіше змалювати якісь європейскі стандарти, аніж втілити справжні соціальні проєкти. На нашу думку, для початку варто сформувати політику сортування, переробки сміття, привити свідомого споживача до нових умов. 

Після таких обмежень, ми не перестанемо бачити недопалки на тротуарах, пляшки в клумбах, чи пакет зі сміттям у переході. Не станемо здоровіші або щасливіші. Загалом, глобально не вирішимо еко проблеми.

Закликаємо: сортуйте сміття, повторно використовуйте пластикові пакети й пам'ятайте - чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

 

Наша компанія просить вас зберігати спокій . Разом ми готові до будь-яких змін. Як і раніше, до ваших послуг представлено широкий вибір пакування для різних галузей. Шануйтеся☺️